Eylül ve Olympos

Olympos denince herkesin aklına yaz ayları gelir ve böyle olması da gayet doğaldır. Yaz sıcağından bunalan insanların kendini ağaçlar içerisindeki bungalovlara ve Olympos’un eşsiz denizine bırakması , bunu hayal etmesi son derece normal. Ama aslında tatil için en ideal ay ağustos veya temmuz değil, tartışmasız eylül ayıdır. Bu kadar kesin konuşuyor olmamızın temelinde sağlam sebepler yatmakta.

En önemlisi eylülde ortam sakin, dingin ve kalitelidir. Yaz aylarının karmaşasından uzaktır. Ortam aslında öyle terk edilmiş derecesinde olmamakla birlikte aynı zamanda sakindir. Olympos sahilinde yer kapmaca oynamak zorunda kalmazsınız. Havlunu sermek için önünüzde uzanan kilometrelerce kumsaldan yer beğenir, içinize neresi sinerse orada takılırsınız. Hafta içi tatilde iseniz sahil size aitmiş gibi bile hissedebilirsiniz. Deniz ise yılın en sıcak zamanlarını yaşıyor olacaktır ve suyun tatlı ılıklığı teninizi okşayacaktır.
Yine eylül ayının harika oluşunun bir sebebi de havanın sıcak ama bunaltıcı olmamasıdır. Özellikle Olympos gibi aktivite açısından bol alternatifi olan bir yerde iseniz yapacak çok şey vardır ve bunların çoğunu yazın bunaltıcı sıcaklarda yapmaya gözünüz yemeyebilir ama eylülde her şey mümkün. Yürüyüşler, çevre dağlarda bulunan antik kalıntıları görmek amaçlı turlar, bisiklet gezintileri vs daha fazlası. Tüm bunları terlemeden, sıcaktan boğulmadan yapabilirsiniz.

Önemli olacağını düşündüğümüz bir etkende fiyatlar. Malum yaz aylarında konaklama fiyatları tavan yapmaktadır ama eylül ayı bu aylara göre göre konaklama ücretleri çok daha uygundur. Ağustos- temmuz gibi aylarda tatil yapmak için ayırdığınız bütçenin çok daha aşağısına harika bir tatil yapabilirsiniz ki günümüzde tatil bütçesinin önemini inkar edecek kimse yoktur sanırız.

Kısaca eylül ayı Olympos için en harika aydır. Sizlerde tatil düşünüyorsanız veya yapmadıysanız veya tekrar bir kaçamak düşünüyorsanız eylül ayında Olympos Zeytin Pansiyon sizleri bekliyor olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlardan kurtulmak için soruyoruz: