OLYMPOS’ta BİR GÜN

Olympos’un en güzel yanı sabah uykudan uyandığınızda mis gibi portakal bahçesinin içine kurulu ağaç evinide uyanıp güne kuş sesleri ve çok güzel bir manzarayla merhaba demenizdir.

Köy kahvaltınızı yaptıktan sonra Olympos’un içinden yüreyerek ulaşabileceğiniz(Pansiyonların çogunda denize servis vardır.)Olympos antak kentine gelirsiniz,Sahile giriş ücretli 2009 sezonunda ücret 2 tl. idi.Tarihin izlerini seyrederek yaklaşık 800 mt.lik bir yürüyüş yapmanız gerekli Olympos antik kenti tüm gizemi ile sizlere merhaba diyecektir.Yolu yarıladığınızda tahtadan küçük bir köprü çıkacak karşınıza yaz kış buz gibi suyun aktığı kaynak içilebilir temizliktedir , biraz daha yürüdüğünüzde sahile varacaksınız solunuzdaki dere OLYMPOS ANTİK KENTİ’nin bir kısmını içene almıştır,bu arada kesinlikle fotoğraf makinanızı unutmayın kartpostallarda gördüğünüz yerlerde çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Sahile vardığınızda uzun bir sahil görecksiniz esasen OLYMPOS sahili yaklaşık 200 mt. karşınızda gördüğünüz uzun sahil Çıralı’ya aittir.Sarı kum ve cakıldan oluşan sahil boylu boyunca caretta carettaların yumurtalama alanı olduğu için koruma altında buda OLYMPOS sahilini cazip hale getiriyor.

Size tavsiyemiz Öğlene kadar sahilin ve akdeniz’in keyfini çıkartmanızdır.Öğlen vakti pansiyonunuza döndükten sonra 2 saatlik dinlendirici bir uyku sizi bekliyor,öğleden sonra yapabileceğiniz en güzel şey tarihi limra yolunu takip ederek güzel bir doğa gezisi yapabilirsiniz.

Yavaş yavaş akşam oluyor değişiklik olsun diye akşam yemeginde 2 seçeneğiniz var;

1’cisi Yaklaşık 12 km. uzaklıktaki Ulupınar’a gidebilirsiniz,ulupınar’da pek çok alabalık restaurant’ı var ve oldukcada hesaplı mekanlar suyun akışını izleyerek lezzetli bir yemek sizi bekliyor.

2’ci seçeneğiniz (bu seçenekte aracınız olmalı)Beycik dağına çıkabilir harika bir manzara eşliğinde ve yayla havasında çınar ve çam ağaçlarının gölgesinde kurulmuş tropik restaurantlardan birisinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.Size tavsiyemiz PANAROMA RESTAURANT , çok salaş bir mekan ama harika bir manzarası var bu arada denizden yüksekliğiniz yaklaşık 1000 mt.

 

Saat 10 gibi Olympos’a dönersiniz işte Olympos’ta hayatın başladığı zaman disco,türkü bar veya rock bar tercih sizin hepside sizi eğlendirecektir.Tabi dilerseniz Olympos sahilindede arkadaşlarınızla toplanım sahil partisi verebilirsiniz.

Tavsiyemiz çok geç yatmayın yeni bir gün sizi bekliyor..UNUTMAYIN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlardan kurtulmak için soruyoruz: