Gezginci Rotasında Olimpos…

Ülkemiz gezmeyi sevenler için bol alternatif sunan bir cennet ve en tatlı köşelerinden birisi Olimpos

Türkiye gezginci ruhuna sahip insanlar için eşi bulunmaz bir cennet. Her bölge kendine has coğrafya, her köşesi ayrı bir heyecan. Geçtiğimiz ekim ayında Antalya’dan çıkıp Sinop üzerinden tüm Karadeniz şeridini gezmiş, Artvin Arhavi yaylalarından Erzurum’a , oradan da Kapadokya üzerinden geri dönmüştük. En çok dikkatimi çeken bu yolculuk boyunca birbinden çok ama çok farklı coğrafyalara şahit olduğumuzdu. Karadeniz zaten anlatılmaz bir güzellik, ancak çıplak gözle gördüğünüzde ne demek istendiğini idrak edebiliyorsunuz. Yaylaları yine öyle ve sıradağları aşarken Erzurum tarafına geçiş sonrası ise bu coğrafya baştan sona değişiyor. Bir saat öncesinde içinden geçtiğiniz yollar ile bir saat sonrasında ilerlediğiniz yollar apayrı coğrafyalar ve hepsi kendine özgü güzel.

Böyle bir ülkede yaşıyor olmanın sonucu olarak haliyle gezginci ruhlu insanların sayısı çok olması normalleşiyor. Olimpos ise gezmeyi sevenlerin oluşturdukları listede hep üst sıralarda olmayı başarmış bir güzellik derlemesi. Bozulmamış doğası, denizi, antik kenti, çevresinde gezilecek görülecek yerlerin bol olması, fiyatlarının diğer tatil yörelerine kıyaslandığında uygun olması, işletmelerin genellikle ağaç evler olarak tabir edilen bungalovlardan oluşması ve daha bir çok neden Olimpos’u gezilecek yerler listelerinin en tepelerinde tutmakta.

zeytin_olimpos_sahiliTatilden beklentilerin çok fazla çeşitliliğinin bulunduğu düşünüldüğünde herkesi aynı anda mutlu edecek tatil yöresi bulmak pek kolay değildir. Bu anlamda da Olimpos çok yönlü bir tatil yöresi olarak en çok tercih edilen yerlerin başında yer alır. Sakinlik isteyenlerin keyifle kitap okuyup müzik dinledikleri, eğlenmek isteyenlerin sabaha kadar disko- barlarda sabahladığı, tarihe ilgisi olanların antik kent içinde tarihi bir yolculuğa çıktığı, deniz sevenlerin tertemiz kendine has mavisi ile denize doydukları bir ortamdır Olimpos.

Olympos Zeytin Pansiyon tüm bu alternatif tatil planların uygun fiyatlarla ve keyifle gerçekleştiği bir mekan. Kendine özgü ağaç evleri, yöresel ve ev yemekleri , gözlemesi , denize yürüme mesafesi , geniş bahçesi, kamelyaları , hamakları ve daha bir çok imkanı ile Olimpos’ta sizlere hizmet veriyor.olimpos_zeytin_agac_evler (1)

Gezmeyi sevenlerin liste başı Olimpos ve Olimpos’u ziyaret edenlerin tercihi Zeytin Pansiyon’dur…

3 comments

  1. Geri bildirim: Gezginci Rotasında Olimpos... | Olympos Ze...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlardan kurtulmak için soruyoruz: